medyumlar

Medyumluk nedir

Medyumluk Nedir

Medyumluk nedir
Medyumluk nedir

Medyumluk, bir kişinin doğuştan gelen ya da sonradan kazanılan yeteneklerine dayanarak, fizik ötesi alemlerde irtibat kurduğunu iddia etmesiyle, kar ya da yardım amaçlı yaptığı iştir. Bu kişilerin diğer alemlerdeki ruhlarla ve cinlerle iletişim kurdukları kabul edilir. Genel olarak yaptıkları işler başkaları tarafından görünmez ve duyulmaz niteliktedir ve insanların inanç ve güvenleriyle sınırlıdır.

Medyumlar, günümüzde birçok farklı türde faaliyetlerini sürdürmektedirler. Uzmanlık alanlarına göre birtakım celseler yönetir ve diğer alemlerden bilgiler ve mesajlar alabilirler. Bu yeteneklerini genellikle ruhların onlara ulaşmak istemesi ve bedenlerini kullanarak fiziksel dünyadaki yakınlarıyla iletişim kurmak ihtiyacına bağlarlar. İnançlarına göre ruhlar onları seçmiştir, ya da tersi durumda onlar ruhlara kalplerini ve bedenlerini açmışlardır. Böylece aralarında bir iş birliği oluşmaktadır.

Medyumlar neden tercih edilir

Medyumlardan yardım ve danışmanlık isteyen kişiler, genellikle büyük sorunlarla mücadele eden ve derdinin çaresini dünyevi şartlarda bulamamış, bir bakıma çaresiz kimselerdir. Birçok insan bu tarz görüşmelerden çekinse de, cevaplarını medyumlar sayesinde bulduklarını, dertlerinden ve kafalarındaki sorunlardan kurtulduklarını belirtirler.

Medyumlardan yardım isteme nedenleri oldukça çeşitlidir. Bunlardan en yaygın olanları

  • Ölmüş yakınlarla iletişim kurmak isteme: Bazen sevdiklerimizle veda edecek zamanı bulamayız. Ya da yaşarken söyleyemediğimiz, konuşamadığımız şeyler yüzünden kendimizi hep suçlu hissederiz. Bu gibi durumlar insanların genelde içlerinde yaşadıkları ve çok dile getirmedikleri konular olup hep arka planda kalsa da, aslında uzun vadede büyük psikolojik sıkıntı ve hastalıklara yok açabilmektedir. Böyle bir durumda bir medyumla görüşmek, bir bakıma psikolojik destek almak ve yüzleşerek bir şeyleri geride bırakmak konusunda oldukça faydalıdır.
  • Gelecekten ya da bilinmeyenden haber alma: İnsanlık olarak geleceği hep merak etmişizdir. Birçok insan, hayatının gidişatından dolayı endişeli olup, gelecekten umut verici haberler almak isterler. Medyumlar bu evrede önemli bir umut kapısı olarak görülmektedir. Sorulan sorular genelde en çok yoksunluk çekilen sorular olmaktadır. Ülkemizde ise bu sorular arasında evlilik durumu, çocuk sahibi olma, iş ve para kazanma, ev sahibi olup olamama gibi konular vardır.
  • Büyük yapma, yaptırmak ya da sorgulamak: Medyumlar aslında kelime anlamı olarak büyü yapan kimseler olmamakla beraber, günümüzde bu konularda da yeteneği olan ya da olduğunu iddia eden kişiler bulunmaktadır. Bu yeteneklerini irtibatta oldukları cinler sayesinde arz ederler. Hayatında ters giden bir şeyler olduğundan müzdarip kişiler, üzerilerinde büyü olduğu şüphesiyle medyuma gider ve yardım isterler. Bunun dışında bir isteğine, hayaline kavuşmak için de bizzat büyü yaptırmak isteyen kişiler de bulunmaktadır. Bu büyüler genelde evlilik büyüsü, aşk, iş ya da intikam isteğiyle olabilmektedir.
  • Fal baktırmak: Fal bakmak da medyum yeteneklerinden biri olarak görülmektedir. Genellikle tarot kağıtları, kahve fincanı, kağıtlar, taşlar gibi objeler kullanan medyumlar, bu objeler aracılığıyla ruhların onlarla iletişim kurduğuna inanmaktadırlar.
  • Yıldızname baktırmak: Bazı medyumlar ruhlar ve cinler yerine astrolojiden yardım almakta ve yıldızları okuyarak sorulara cevap bulmaktadırlar. Yıldızname bakmak, bu tarz medyumların tercih ettikleri bir iletişim yoludur.

Medyum seçimi oldukça hassas bir konudur

Bir medyum ile görüşmeye gelen kişiler, önceden inanmaya ve etkilenmeye meyilli olarak gelmiş ve tüm yargılarıyla beraber kafası karışmış kişilerdir. Bu nedenle medyum seçiminde yanlış karar vermek çok kötü sonuçlara neden olabilmektedir.

Medyum olduğunu iddia edenler arasında azımsanmayacak miktarda sahtekar bir kitle vardır. Bu kişiler medyum kimliği altında insanlara yanlış bilgiler vererek hayatlarına etki etmektedirler. Bu kişilerle kontak kurmanın ve talepte bulunmanın her açıdan zararı vardır.

Sahte medyumlar ile görüşmenin zararları

  • Kötü mesajlar verilmesi: Bazı medyumlar inandırıcı olmak için kötü şeyler söylemekte ve müşterine daha çok yardıma ihtiyacları olduklarına inandırmak isterler. Böylece onlara çok daha fazla hizmet satabileceklerdir. Fakat bu durum o kişileri psikolojik olarak buhrana sürükleyecektir. Bu yalanlar ölmüş kişilerden gelen karanlık mesajlar, üzerinde büyü var korkusu, kısmetinin kapalı olması, gelecekten kötü haber verme ya da büyüye ya da büyüden korunmaya ihtiyacı olma gibi konular olabilmektedir.
  • Beklenti yaratmak: Bazı medyumlar müşterilerini mutlu edip sempati kazanma yolunu seçerler. Bu nedenle onlara belli bir vakit ve bu vakitte gerçekleşecek güzel haberlerden ve olaylardan bahsederler. Bazı insanlar ise bu sahte medyuma inanarak hayatlarını o günü bekleyerek yaşamakta ve belki de yönlendirmek istemektedirler.
  • Para kaybı: Sahte bir medyum bir müşteriyi bağlamak için her yolu denemekte ve sürekli olarak randevu almaya zorlayıcı bilgiler vermektedir. Bir dahaki görüşmesinde detay alacağını ve gelişmelerden haberdar olacağını sanan müşteriler, sürekli olarak gerçek olmayan bir şey için para ödemiş olurlar.
  • Hayal kırıklığı: Medyumlardan güzel haberler ve mesajlar alan kişiler, vaadedilen zaman gelip de olayın gerçekleşmediğini ya da farklı şekilde geliştiğini gördüklerinde büyük hayal kırıklığı yaşamakta ve belki de depresyona girebilmektedirler.
  • Kara büyü: Bazı sahte medyumlar, medyum adı altında büyücülük yaparak yasak büyü türlerini çekinmeden yapabilmektedirler. Yakınen tanınmayan bu kişilere güvenmek ve kara büyü yapılmasına izin vermek büyük bir hatadır ve yaptıran kişi dahil çevresinden de birçok kişiye zarar verebilmektedir. Bu büyü türleri; muska büyüsü, düğüm büyüsü, vudu büyüsü gibi çeşitlerdir.

Medyumların bölgelere göre özellikleri

Medyumluk sadece ülkemizde değil, tüm dünyada yaygınlaşmış bir durumdur. Birçok ülkede çok normal karşılanmaya başlanmış ve uygulama oranı oldukça artmıştır. Medyumların türleri, yetenekleri ve çalışma şekilleri, bulunan ülke ve bölgenin dininden ve kültüründen etkilenmektedir. Örneğin ülkemizde bir medyumun en çok kahve falı bakmak, cinlerle çalışmak ve büyü yeteneği talep görürken, batı taraflara gittikçe ruh çağırma tahtası kullanma, yıldızname bakma, gibi yöntemleri ağır basmaktadır.

Batı ülkeler arasında medyumluğun en çok kabul görüp yaygınlaştığı yer ise Amerika’dır. Amerikalılar medyumların psişik okuma yeteneklerini her alanda kullanmaktadır. Özellikle televizyon sektöründe, reality show ve benzeri programlarda, ünlü medyumların programlara çağrılıp cinayet çözme, sırlarla dolu olayları çözümleme gibi yeteneklerinden faydalanılmaktadır.

Etiketler
Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı