medyum

Gerçek medyum nasıl anlaşılır

Gerçek Medyum Nasıl Anlaşılır

Gerçek medyum nasıl anlaşılır
Gerçek medyum nasıl anlaşılır

Medyumluk, çağlardır popülaritesinden bir şey kaybetmeyen gizemli bir uğraştır. Her işte ve hayatın her alanında olduğu gibi, gerçeği – sahtesi , iyisi – kötüsü bulunmaktadır. Maalesef ki bu iş için de ayırım yapmak ilk bakışta pek kolay olmamakta ve bu nedenle insanlar maddi ve manevi zarar görebilmektedirler.

Dediğimiz gibi, gerçek medyumlar bir bakışta anlaşılmamaktadır. Bu sektör insanların merakından ve çaresizliğinden faydalanmak ve onları suistimal etmek için bekleyen birçok sahte medyum ile doludur. O nedenle önemli olan, bir medyumu ziyaret etmeden önce hakkında referans edinmek olacaktır. Bu referansların da gerçeklik durumu her zaman sorgulanmalı ve incelenmelidir.

Gerçek bir medyumda olması gereken özellikler

  1. Gerçek medyumlar, genel olarak sadece para kazanma odaklı olmazlar. Sahte bir medyumun sürekli olarak her soru için ve okuma arasında sık sık parayı mevzu ettiğini görebilirsiniz.
  2. Bir medyumun gerçek olduğunu görüşme esnasında anlamak için, kolay tahmin edilemeyecek bir takım sorular sorulmalıdır. Birçok medyum, taktiksel olarak belli konulara yoğunlaşırlar. Bu konular, aşk, para ve evliliktir. Çünkü bilirler ki gelen kişiler çoğunlukla bu konularda dertli veya meraklı oldukları için gelmişlerdir. Tahmin etmeleri çok da zor değildir.
  3. Bir medyum gerçekse, diğer taraftan ulaştırdığı mesajlar da tutarlı olmalıdır. Bir kişi ölmüş bir yakınıyla irtibat kurmak istediğinde, bu kişiyle ilgili gerçek bir takım bilgi istemeli ve medyumun o kişiye ulaşabildiğinden emin olmalıdır.
  4. Sahte medyum hocalar, kendilerine danışmaya gelen kişiye öncelikle birçok soru sorup hakkında çok şey öğrenirler ve bu bilgileri kullanırlar. Böylece yanılma paylarını akıllarınca azaltmış olurlar. Kendisi bir şey tahmin etmeye çalışmadan onlarca soruyla seansa başlayan medyumlara da şüphe ile yaklaşılmalıdır.
  5. Medyumluk hizmeti bir site aracılığıya alınacaksa, öncesinde bu sitedeki yorumlar incelenmesi ve gerçek medyum yorumları olup olmadığı konusunda bilgi edinmeye çalışılmalıdır.
  6. En güvenilir medyum, her zaman için referans vermekte çekinmeyen ve çok fazla soru sormadan kendisi bir şeyler hakkında bilgi ve öneri vermeye çalışan medyumdur.

Sahte bir medyumdan bilgi almak nelere yol açmaktadır

Öncelikle sahte medyumlar ciddi anlamda para kaybına yol açan dolandırıcılardır. Söyleyecekleri her şey için merak uyandırmaya çalışır ve ödeyeceğiniz ücreti yükseltmeye çalışacaklardır. Üstelik büyü yapma ve bozma gibi tavsiyelerle de aklınızı karıştırıp ekstra kazanç elde etmek isteyeceklerdir.

Bu tarz sahte bir deneyim yaşamanın bir diğer zararı ise insan psikolojisine verdiği zararlardır. İnsanlar medyumların söyledikleri konularda beklentiler oluşturacak ve stresli bir süreç yaşayacaklardır. Eninde sonunda medyumun dediğinin gerçekleşmediğini gören madur kişiler, büyük hayal kırıklığı yaşayacak belki de umutlarını kaybedeceklerdir. Bu tarz deneyimlerin sık yaşanması zaman içinde sinirsek bozukluk ve depresyon gibi sonuçlara neden olacaktır.

İnsanlar her zaman duyduğu güzel şeylere inanmaya yatkınlardır. Bu nedenle bir medyumun bir konuda umut ve iyi haber vermesi, bir kimsenin hayatını o yönlü değiştirmesiyle sonuçlanabilmektedir. Bu şekilde insanlar hata yapmaya teşvik edilmektedirler.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı