Gerçek medyum nasıl anlaşılır
medyum

Gerçek medyum nasıl anlaşılır

Gerçek Medyum Nasıl Anlaşılır

Gerçek medyum nasıl anlaşılır
Gerçek medyum nasıl anlaşılır

Medyumluk, çağlardır popülaritesinden bir şey kaybetmeyen gizemli bir uğraştır. Her işte ve hayatın her alanında olduğu gibi, gerçeği – sahtesi , iyisi – kötüsü bulunmaktadır. Maalesef ki bu iş için de ayırım yapmak ilk bakışta pek kolay olmamakta ve bu nedenle insanlar maddi ve manevi zarar görebilmektedirler.

Dediğimiz gibi, gerçek medyumlar bir bakışta anlaşılmamaktadır. Bu sektör insanların merakından ve çaresizliğinden faydalanmak ve onları suistimal etmek için bekleyen birçok sahte medyum ile doludur. O nedenle önemli olan, bir medyumu ziyaret etmeden önce hakkında referans edinmek olacaktır. Bu referansların da gerçeklik durumu her zaman sorgulanmalı ve incelenmelidir.

Gerçek bir medyumda olması gereken özellikler

 1. Gerçek medyumlar, genel olarak sadece para kazanma odaklı olmazlar. Sahte bir medyumun sürekli olarak her soru için ve okuma arasında sık sık parayı mevzu ettiğini görebilirsiniz.
 2. Bir medyumun gerçek olduğunu görüşme esnasında anlamak için, kolay tahmin edilemeyecek bir takım sorular sorulmalıdır. Birçok medyum, taktiksel olarak belli konulara yoğunlaşırlar. Bu konular, aşk, para ve evliliktir. Çünkü bilirler ki gelen kişiler çoğunlukla bu konularda dertli veya meraklı oldukları için gelmişlerdir. Tahmin etmeleri çok da zor değildir.
 3. Bir medyum gerçekse, diğer taraftan ulaştırdığı mesajlar da tutarlı olmalıdır. Bir kişi ölmüş bir yakınıyla irtibat kurmak istediğinde, bu kişiyle ilgili gerçek bir takım bilgi istemeli ve medyumun o kişiye ulaşabildiğinden emin olmalıdır.
 4. Sahte medyum hocalar, kendilerine danışmaya gelen kişiye öncelikle birçok soru sorup hakkında çok şey öğrenirler ve bu bilgileri kullanırlar. Böylece yanılma paylarını akıllarınca azaltmış olurlar. Kendisi bir şey tahmin etmeye çalışmadan onlarca soruyla seansa başlayan medyumlara da şüphe ile yaklaşılmalıdır.
 5. Medyumluk hizmeti bir site aracılığıya alınacaksa, öncesinde bu sitedeki yorumlar incelenmesi ve gerçek medyum yorumları olup olmadığı konusunda bilgi edinmeye çalışılmalıdır.
 6. En güvenilir medyum, her zaman için referans vermekte çekinmeyen ve çok fazla soru sormadan kendisi bir şeyler hakkında bilgi ve öneri vermeye çalışan medyumdur.

Sahte bir medyumdan bilgi almak nelere yol açmaktadır

Öncelikle sahte medyumlar ciddi anlamda para kaybına yol açan dolandırıcılardır. Söyleyecekleri her şey için merak uyandırmaya çalışır ve ödeyeceğiniz ücreti yükseltmeye çalışacaklardır. Üstelik büyü yapma ve bozma gibi tavsiyelerle de aklınızı karıştırıp ekstra kazanç elde etmek isteyeceklerdir.

Bu tarz sahte bir deneyim yaşamanın bir diğer zararı ise insan psikolojisine verdiği zararlardır. İnsanlar medyumların söyledikleri konularda beklentiler oluşturacak ve stresli bir süreç yaşayacaklardır. Eninde sonunda medyumun dediğinin gerçekleşmediğini gören madur kişiler, büyük hayal kırıklığı yaşayacak belki de umutlarını kaybedeceklerdir. Bu tarz deneyimlerin sık yaşanması zaman içinde sinirsek bozukluk ve depresyon gibi sonuçlara neden olacaktır.

İnsanlar her zaman duyduğu güzel şeylere inanmaya yatkınlardır. Bu nedenle bir medyumun bir konuda umut ve iyi haber vermesi, bir kimsenin hayatını o yönlü değiştirmesiyle sonuçlanabilmektedir. Bu şekilde insanlar hata yapmaya teşvik edilmektedirler.

 

4 Yorum Yapıldı “Gerçek medyum nasıl anlaşılır

 1. SÜRYANİ MEDYUM HAKKINDA ÖNEMLİ YORUM..!! dedi ki:

  Merhaba Mersin’den yazıyorum bu yorumumu medyum arayışında olup’da bir türlü doğru medyumu bulamayıp hem parasından hem hayallerinden olan arkadaşlara en baş şunu söylemek istiyorum bu yorumu yapmamdaki amaç Süryani hocanın reklamı veya onu abartılı şekilde övmek falan değil sadece niyetim doğru medyumu zarar görmeden kaybınız olmadan bulmanız çünkü benim hem çok param gitti hem bir çok kez kandırılıp hayal kırıklığına uğradığım için bu yorumu yazma gereği duydum öncelikle bunu sizlere belirtmek isterim. Süryani hocayla yollarımız kesişmeden önce, yaptığım hata daha fazla büyümeyip duyulmasın diye her önüme gelen medyuma inandım ama Süryani hocanın benim hayatımdaki yerinin önemi hatamın kontrolümden çıkması ile belli oldu benim yaşım 48 evli biriyim benden yaşça küçük bir bayanla eşimi aldattığım için benden ayrıldı utanç bir durum olduğunu bende biliyorum ama nefsimin bana yaptığı sınavda şeytana uydum bedelini’de Süryani hoca olmasaydı şayet 18 senelik evliliğim 3 kızım en önemlisi canımdan çok sevdiğim karımla ödeyecektim. Süryani hocamı sizlere en çokta tavsiye ettiğim noktada bu yapmış olduğum rezilliği ailemin özellikle de eşimin zihninden sanki hiç o günler yaşanmamışcasına silip mutlu günlerimize kaldığımız gibi devam etmemize vesile oldu. İşte bu yüzden şeytana uyup yapmış olduğunuz hataları sevdiğiniz insanların unutmasını sanki o anlar yaşanmamış gibi devam etmenize en iyi Süryani hocanın başaracağına garanti verebilirim. Ben kendim şahsen bunu yaşadım ve gördüm tam her şey bitti mahvoldum dediğim anda kıymetli hocam yanımda oldu yardımı elini benden esirgemedi sizlerinde yaşadığınız sorunlarınız’da yardımını göstereceğine eminim. Süryani hocamın numarasını alt kısma bırakıyorum ve son olarak Süryani hoca ile çalışma başlatmak isteyen arkadaşlara tek tavsiyem inancınızı ve niyetinizi asla kaybetmeyin gerisi zaten Süryani hocanın ilmi sayesinde kesin olumlu sonuçla gösterecektir . İYİ GÜNLER
  Süryani hocamın numarası : 0531 088 41 19

 2. Kübra / Adıyaman dedi ki:

  Kaç günde sonuç aldınız peki bende Süryani hocayla papaz büyüsü yaptırdım. Bu gün 3.günündeyiz papaz büyüsü zor bir büyü olduğunu 4 kişiden duydum ya İnşallah zor olması geç sonuç vermesine sebep olmaz.

  1. Burak / Papaz büyüsü dedi ki:

   Merhaba Kübra hanım Süryani hocayla papaz büyüsünü yanlış hatırlamıyorsam 6 ay önce yaptırmıştım o zaman 12 gün sonra sonuç aldım. Benim için biraz geç oldu ama çok güzel sonuç aldım 12. gün sonunda muhteşem bir değişim olduğunu çok net gördüm.

 3. Yakup / Erzincan dedi ki:

  Uzman Medyum hocanın kendine özel tılsımları aniden başlayan maddi sorunlarımın nişanlımla aramızda olan ilişkimize gölge düşürmeye başlaması beni bağlama büyüsü yaptırmaya zorladı. Nişanlımda kendine göre haklıydı adetlerimiz üzeri erkek tarafına düşen alışverişleri karşılayamıyordum. Kızda haklı olarak üzülüyordu telefonlarım’da soğuk istemsiz bir şekilde konuşması bana yüzük atıp ayrılacağını hissettirdi, bende tek çare olarak Uzman medyum hocanın bizim için bağlama büyüsünü başlatmasını istedim . Özel tılsımlar kullandığını’da kendisi son görüşmemizde söyledi bunun sebebini duyunca Uzman medyum hocanın nasıl bir vicdana sahip olduğunu çok iyi anladım. Ailesininde bu büyüden nişanlım kadar etkilenmesi için kullandığını ve maddi durumumun yettiği kadar talepleri olsun diye faklı tılsımların yardımıyla yapmış ama bu büyünün normalden kat kat fazla zor yapılmasına sebep olmuş. Allah razı olsun dediği gibi’de oldu 2 milyarlık koltuk takımı yerine 1 milyarlık takım seçtiler. Uzman medyum hocamın yaptığı bağlama büyüsünün nasıl bir güçte olduğunu benim için evlilik hayalimde sorun çıkaran kim varsa büyünün etkisi onları’da yönlendirip etkisi atına aldı. Önemli vaktini ve ilmini nişanlım ve benim mutluluğumuz için sarf’eden kendimi zorlayıp yoran Uzman medyum hocamın ellerinden öperim.

Yoruma Kapalı.