medyumlar

Medyumlara Büyü Yaptırmak

Medyumlara Büyü Yaptırmak

Medyumlara Büyü Yaptırmak
Medyumlara Büyü Yaptırmak

Medyumlar, fiziksel dünya ve diğer alemlerden varlıklar arasında iletişim kurma yeteneğine sahip, mistik güçleri olan, altıncı hisleri güçlü, tesirli kimselerdir. Bu kişiler bu yeteneklerini birçok farklı alanda kullanabilmektedirler. Buna bazen kendi tercihleri, bazen de bulunduğu bölgenin insanlarından gelen talepler etki etmektedir.

Özellikle Müslüman ülkelerde, medyumluk yeteneği, büyü işleriyle sentezlenmektedir. Bu kişiler insanlara yardım etmek için mistik güçlerini ve cinlerle olan irtibatlarını kullanarak, tesir edici çalışmalar yapmaktadırlar. Bu çalışmalar birçok farklı sebep ve sonuçlarda olabilirken, en çok da aşk, evlilik ve para üzerine talep görmektedir.

Bir medyum, büyücülük yeteneğine sahipse, uygun gördüğü takdirde, bulunduğu ülke ve bölgenin dini özellikleri doğrultusunda büyü çalışması yapabilmektedir. Bu çalışmalar bir kişiye aşk büyüsü yapma, eve bağlama, gideni geri getirme gibi sebeplerle olabileceği gibi, daha negatif sonuçlar doğuran sebeplerle de olabilmektedir. Bunlar kıskançlık ve intikam duygularının yol açtığı niyetlerden kaynaklanmaktadır.

Bir medyuma büyü yaptırmak

Bir medyuma büyü yaptırmak, oldukça hassasiyet gerektiren bir iştir. Birçok medyum ruh çağırma ritüeli ve fincanla ruh çağırma gibi çalışmalar yapsa da, büyü yaptırmak için cin dediğimiz varlıklarla irtibatta olmak gereklidir. Bu da o medyumun bir tür büyücülük özelliğine sahip olmasını gerektirmektedir. Bu özelliklere sahip olan medyumlar, gelen talepleri uygun gördüğü takdirde, ruhlara ve cinlere danışarak yapabilmektedirler.

Büyü yeteneğine sahip olan bir medyumun, ülkemizde Arap’ça biliyor ve kullanabiliyor olması bir avantaj olarak görülmektedir. Büyü yapma ve büyü bozma duası kullanırken Arap dilini kullanmak her zaman daha tesirli görülmektedir. Bu sayede aynı zamanda kutsal kitaptan da yardım alınabilmektedir.

Medyumlar ve büyücüler, her işi kabul etmemekle beraber, büyü çeşitleri arasında seçim ve tercih yapabilmektedirler. Bazı büyücüler her işi kabul ederken, bazıları emin olmadan bu tarz işlere girmemektedirler. Bazı durumlarda ise, özellikle de güvenilir medyumlar, büyü talebi için gelen kişinin kötü niyetli olduğunu düşünüp, para için bile olsa bu isteği reddetmektedirler.

Ülkemizde en çok talep edilen büyü çeşitleri hangileridir:

  1. Bağlama büyüsü: Evden ya da bir ilişkiden uzaklaşan kişiye yapılan büyü çeşididir. Büyü talep eden kişi genellikle kadın, büyü yapılacak kişi de erkek olmaktadır. Bazen de terk etme ve uzaklaşma olayı gerçekleşmemiş olsa bile, bunun korkusu ve şüphesi de kadınların bu yolla yardım almasına sebep olabilmektedir.
  2. Aşk büyüsü: Bir kişi, sevdiği kişiyi normal ve doğal yollarla kendine aşık edemediğini anlayınca başvurduğu bir yöntemdir. Bazen de kolay yolla bu işi başarmak ve bu kişiyi daha güçlü bağlamak amacıyla da yapılabilmektedir. Bu büyü de diğer büyü çeşitleri gibi daha çok kadınlar tarafından yapılmak istenmektedir.
  3. Evlilik büyüsü: Daha çok yaşı ilerlemiş ve evlenememiş kadınlar tarafından, ya da evlenmek istemeyen oğlunu evlendirmek için başka çaresi kalmadığını düşünen erkek anneleri tarafından yaptırılmaktadır. Bu büyü türü, insanların mutluluğuyla sonuçlanacağı inancıyla yapılmakta ve bir bakıma hayır işi gibi görülmektedir.
  4. Çocuk büyüsü: Doğal yöntemlerle çocuk sahibi olmayan kadınlar, çiftler ya da aile büyükleri tarafından talep görmektedir. Anne ya da baba olamamış kişiler, dini inançlarının da etkisiyle öte alemden şifa bulacakları niyetiyle bu yolu denemektedirler.
  5. Cin ya da ruh çağırma: Cin çağırma ya da ruh çağırma ritüeli de bir çeşit büyüdür. Bazen meraktan, bazı durumlarda ise bilgi ya da şifa alma amaçlı uygulanmaktadır. Bu işler için enerjisi yüksek bir medyum gereklidir. Bu medyum, çağırma işlemi için ruh çağırma tahtası, fincan, kağıt kalem ya da Tarot kartları gibi araç gereçler kullanabilmektedir.

Sahte medyum ile irtibat kurmanın zararları

İster medyum ister büyücü olsun, insanlara tesir etmeye çalışan bu kişilerin sahte ve dolandırıcı olması birçok açıdan kişileri zarara ve hatta yıkıma uğratabilmektedir. Bu yolla yardım almak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu normal yollarla cevap bulamamış, psikolojik olarak zayıf düşmüş kişiler olması nedeniyle, verilen zararın boyutu çok daha büyük olmaktadır. Bu kişiler belki de kalmış son umutlarını bu medyum ve büyücülere bağlamakta ve istediklerinin gerçekleşmemesi durumunda ise daha kötü bir psikolojinin etkisine girebilmektedirler.

Para kaybı da bu zararlardan en önemli ve en yaygın olanıdır. Bu tarz medyumluk ve büyü hizmetleri gerçekten azımsanmayacak rakamlara yapıldığı için, bu işleri son çare olarak gören çaresiz insanlar, belki de varlarını yoklarını bu insanların ellerine verip bir bilinmezden medet ummak zorunda kalmaktadırlar. Doğruluğundan ve dürüstlüğünden sadece kulaktan dolma ya da süslü sözlerle emin oldukları için, paralarını ve umutlarını kaybetmeleri işten bile değildir.

Gerçek ve güvenilir medyumlar asla insanlardan büyük paralar talep etmeyecek, daha çok yardım etme amaçlı yaklaşacaktır. Tutamayacağı sözler vermeyecek ve boş yere umutlandırıp daha da fazla para ödenmesini istemeyecektir. Bu tarz şüpheli hareketlerde bulunan maddiyatçı medyumlar iyi gözlenmeli ve kendilerine inanç ve para bağlanmamalıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı