medyum

Nasıl Medyum Olunur

 

Nasıl Medyum Olunur

Nasıl Medyum Olunur
Nasıl Medyum Olunur

Birçok inanışa göre medyumluk doğuştan gelen bir yetenektir. Bazı insanlara bir sebepten dolayı bu özellikle doğarlar ve bunun nedeni olarak da kendilerini insanlara ve başka alemden ruhlara yardım etmek, aralarında köprü olmak olarak görürler. Bu özellik, çoğu zaman küçük yaşlarda fark edilmektedir. Bazen yaşadıkları tesadüfi bir olay sonucu, bazen de bir ruhun onlarla ilk kez iletişim kurmasıyla ortaya çıktığı söylenir.

Diğer bazı inanışlara göre birtakım kişiler, fizik ötesi olaylara duydukları ilgileri sayesinde bu yola girmekte ve zamanla bu yetiyi kazanabilmektedirler. Ruhlar alemi ile irtibat kurabilme ve onların güvenini kazanabilmek için birçok çalışma ve celseye katılırlar. Farklı yöntemlerle ruhsal çalışmalar yapar ve kendilerini bu yolda geliştirebilirler.

Medyum olmak için neler gereklidir:

  1. Korkusuz olmak şarttır: Zira müşteriler ya da danışanlar fizik dünyada insanlar olsa da, karşı tarafta yani fizik ötesinde ölmüş kişiler, cinler ve diğer astral varlıklar da işin diğer parçasıdır ve medyumluk yapan kişi ile sürekli irtibat halindedirler.
  2. Zihinsel olarak rahat olunması gereklidir: Ruhlar alemiyle iletişim kurmak, vizyon görmek, duru görü ve duru işiti alabilmek için sakin bir zihin şarttır. Dünyevi işlerle fazlasıyla meşgul, kaygılı, ve günlük hayatında çok yoğun yaşayan insanlar, bu tip çalışmalara yoğunlaşamamaktadır.
  3. İyi niyetli ve yardımsever olunması: Bir medyum bir ok açıdan danışanını etkilemektedir. Bu nedenle medyumların iyi tavsiyeler verme ve üzerine düşen konuda yardımcı olması gereklidir. Kötü tavsiyeler, fikirler verme, kötü niyetli olarak büyü yapmak, bu kişilere ciddi zararlar verebilmektedir. Büyünün etkileri insan psikolojisi üzerinde oldukça ağır olabilmektedir.
  4. Altıncı hissine güvenmelidir: Danışanların sorduğu sorulara cevap verebilmek ve beklentilerini karşılayabilmek için güçlü bir altıncı hisse sahip olmak şarttır. Çünkü genellikle bilinmeyen üzerine ve gelecekten alınan cevaplara ihtiyaç olmaktadır. Medyumun hissel olarak danışanını rahatlatması da seansın iyi bir psikoloji sağlaması açısından önemlidir.
  5. Hizmet verdiği bölgenin dinine, kültürüne hakim olmalıdır: Danışanların anlayacağı dilden tavsiye ve bilgi vermek, onların kültür ve dini duygularıyla ters düşecek uygulamalardan kaçınmak oldukça önemlidir.
  6. Büyü hakkında bilgi sahibi olmak ve büyünün etkilerini görebilmek: Ülkemiz dahil birçok ülkede medyumlar ile büyücüler ortak bir noktada birleşmiş ve her iki taraf için de yeteneklerini geliştirmeyi tercih etmişlerdir. Bu duruma talebin de bu yönlü olması etki etmiştir diyebiliriz. Medyumlar ülkemizde büyü yapmak, bozmak, ya da en azından bir kimsenin üzerinde büyü olup olmadığını anlayacak ve yardım edecek nitelikte olmaktadırlar.
  7. Gelecekten haber verecek fal türlerine yetenekli olmak: Tarot falı bakma, kartla ve fincanla gelecek falı bakma, medyumların en çok kullandığı araç ve yöntemlerdir.

İslamda medyumluk

İslam dinine mensup ve Müslüman ülkelerde yaşayan medyumlar, genellikle öte alemle iletişim yolunu fincanla cin çağırma, ya da cinlerle başka türlü irtibat kurarak açmışlar ve bu alanda geliştirmişlerdir. Bunun dışında ölü insanlara ulaşmak konusunda da dini açıdan kabul görmüş çalışmalar yapabilmektedirler.

İslam ülkelerinde medyumlardan beklenenler, büyücülerden ve cinci hocalardan beklenenlerle oldukça benzerdir. Bir medyumun ileride yaşanacak ya da yaşanması istenen bir olay için yardımı, bazen büyü şeklinde olabilmektedir. Başlıca ve en yaygın olarak talep edilen büyüler; evlilik büyüsü, kısmet açma büyüsü ve para büyüsü olabilmektedirler.

Bazı medyum ve büyücüler, daha karanlık bir yolu tercih ederek her talebe cevap vererek danışanlarına farklı yollarla yardım etmektedirler. Bunlar, başka insanların hayatlarına da etki eden, irade dışı davranışlara ve olaylara neden olan büyüler olabilmektedir. Ülkemizde en çok rastlanan büyü talepleri; ayırma büyüsü, ölüm büyüsü ve bağlama büyüsüdür.

Etiketler
Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı